
ALBLASSERDAM - Het ervaren team van Ford Wensveen uit Alblasserdam doet van 17 tot en met 23 januari opnieuw mee aan de zware Arctic Challenge in Lapland.
Maar liefst 55 Teams hebben zich ingeschreven voor de Arctic Challenge, een loodzware en uitputtende monsterrit naar Lapland, en weer terug. Ervaren Challenge-rijders Theo Hoogendoorn en Nico Treure van Team Ford Wensveen zijn al vanaf het eerste uur van de partij. Ook de komende editie mikken zij op een hoge klassering met hun Ford Kuga.
De gebroeders Luijbregts behoren in de komende Arctic Challenge ongetwijfeld tot de favorieten. Eerder dit jaar debuteerden zij in dit loodzware evenement en schreven ze direct, als rookies, de overwinning op hun naam. Ook in de komende editie vertrouwen zij op een vierwielaangedreven Ford Kuga.
Beide Ford Kuga-teams willen met hun deelname de nodige financiën ophalen voor een goed doel: de Valkenswaardse gebroeders voor de Stichting Leergeld en het Arctic Pharma-team voor de Stichting Vrienden van De Kleine Wereld.
De Arctic Challenge is uitgegroeid tot een uitdagend autosportevenement waar de deelnemers ieder jaar naar uitkijken. In strenge winterse omstandigheden rijden de equipes een rit van in totaal ruim 7000 kilometer, waarbij de tussentijdse bestemming ver boven de poolcirkel ligt. De uiteindelijke bestemming en de etappeplaatsen zijn van tevoren niet bekend, maar aan de hand van verschillende coördinaten worden de teams er naar toe gedirigeerd. Het spreekt voor zich dat deze marathontrip veeleisend is voor mens en machine.
Theo Hoogendoorn: "Dit wordt voor ons de vijfde keer. Ondanks de uitputtingen die veel van je eisen, zoals een non-stop etappe van 35 uur, sneeuwstormen en temperaturen tot 35 graden beneden nul, kijken we er weer naar uit."
Meer informatie: www.arctic-challenge.nl
Foto: Nico Treure (links) en Theo Hoogendoorn van Team Ford Wensveen bij hun
Ford Kuga.
