ALBLASSERDAM - Op 7 maart veroverde de Wiekslagploeg bij een wedstrijd in zwembad Blokweer maar liefst 26 medailles, waarvan het merendeel de gouden kleur had. Voor dubbelgoud tekenden Mike Kouwenhoven, Romy de Laat, Daphne Scheurwater en Robbert Donk.
De wedstrijd, met tegenstanders uit Barendrecht en Oud-Beijerland, had een leuk programma met enkel 50 en 100m nummers en tot slot 5 estafettes voor de verschillende leeftijdgroepen. De heren beten het spits af met de 50m rugslag. Nummer 1 werd Robbert Donk, Leen van der Plaat friste zijn tijd op met zilver en Marcel Noordermeer pakte met flink pr het brons. Naomi Julicher zwom naar goud op de 100m rugslag dames. In de jongste categorie werd mix gezwommen. Mooi brons was voor Ryan de Laat op de 50m rug en Jeroen Mulder greep het goud en voegde er op de 50m schoolslag zilver aan toe. Romy de Laat kreeg het goud omgehangen na haar 50m rug en vrije slag, terwijl Nikita Herwig en Daisy Peters om beurten vierde werden. Mandy Wander zwom een prima pr op de vrije slag. Bij de jongens veroverde Jorrit de Vries de bronzen plakken en Jelle Hage tekende voor de vijfde plaatsen.
Mike Kouwenhoven was de winnaar op de 50m school en 100m vrije slag, 1.05.87, en Patrick van Rikxoort boekte op deze afstanden vette pr’s. William Bakker graaide met het pr-record van 10.06 seconden het brons voor de tegenstanders weg op de 100m vrije slag. Ook Daphne Scheurwater wist alle concurrenten voor te blijven op de school- en vrije slag, de jongere Cheyenne Visser werd resp. 5e en 4e. Dikke vrije slag pr’s werden in de boeken geschreven door Veerle van Deursen, Kimberley Westra, Sanne Fiole en Saskia de Vries. In de categorie onder 17 jaar werd een achttal medailles behaald op de 50m vrij en 100m schoolslag. Het goud was voor Dian Kortleve en Johnno Peters op de vrije slag, Alinda Damsteegt greep het zilver en Ruben van Erk het brons. Bij de schoolslag werd Alinda met flink pr tweede, 1.21.40, Dian veroverde brons en bij de jongens viste Johnno Peters het zilver uit het water en mocht Chiel-Jan Harleman de bronzen plak in zijn tas steken. Prachtige pr’s werden geboekt door Rowin Vonk en Alex van den Berg. Bij de senioren verdiende Robbert Donk alweer goud bij de 100 vrij en Marcel Noordermeer werd mooi derde. Mitchell van Uitert boekte leuke progressie.
Met drie eerste en een tweede plaats bij de estafettes werd deze vlotte wedstrijd spetterend afgesloten.
Deel dit artikel via je: