ALBLASSERDAM - In Oud-Beijerland werd zaterdag 30 januari een driekamp gezwommen met voornamelijk jeugdige zwemmers. Er werden door de 37 deelnemers maar liefst 25 van de te behalen 54 medailles in de zwemtassen mee naar huis genomen en 43 pr’s geboekt. Vivianne van den Broek veroverde twee gouden medailles: de eerste was, met pr, op de 50m rugslag en zij tikte met zeer ruime voorsprong als eerste aan op de 100m vrij. Haar tijd, 58.78, betekende een nieuw dames clubrecord.
Marcel Noordermeer voelde zich op zijn gemak in zijn vroegere thuisbad en liet alle concurrenten het nakijken op de 50m vlinder en 100m wisselslag. Leen van der Plaat ontfermde zich over beide zilveren medailles, met erbij een fraai wisselslag pr. Ook Mitchell van Uitert kon bijna 2 seconden van zijn wisselslagtijd afsnoepen. De 8-jarige Ryan de Laat maakte zijn zwemdebuut met een mooie gedeelde vierde tijd op de 50m rugslag en hij werd zesde bij de 50m vrij. In de leeftijd tot 10 jaar werd Jorrit de Vries tweemaal 2e, Jelle Hage werd 5e bij de 50m school en de jongere Jeroen Mulder greep net naast het brons op de 50m rugslag. Bij de meisjes tikte Romy de Laat als snelste aan op de rugslag en Nikita Herwig kreeg het zilver omgehangen. Saskia den Boef en Mandy Wander boekten vette pr’s op deze afstand. Op de 50m schoolslag was het zilver voor Romy en Daisy Peters kwam een halve seconde tekort om het brons te bemachtigen.
Bij de 50m vlinderslag was Daphne Scheurwater overduidelijk de rapste en zo ook bij de 100m rugslag. Helaas kreeg zij op dit onderdeel een diskwalificatie en Cheyenne Visser profiteerde hiervan door met de gouden plak aan de haal te gaan. Marloes Boele finishte beide malen dicht bij het erepodium; Sanne Fiole en Saskia de Vries boekten flinke pr’s op de vlinderslag. Bij de junioren 1 jongens werd Mike Kouwenhoven de gouden winnaar van de 50m vlinder en 100m rugslag. William Bakker zwom met een 5e eindtijd 8 seconden van zijn vlinderslag pr af en werd vierde bij de rugslag met het pr-record van 13.23 seconden. De jongere Patrick van Rikxoort snoepte maar liefst 9 seconden van zijn 100m rugslagtijd af. De meisjes onder 16 jaar maakten er een Wiekslagfeestje van. Dian Kortleve werd de gouden winnares op de 50m rug en 100m wisselslag en Tanja tekende voor het zilver. Het brons was voor Alinda Damsteegt bij de wisselslag en Sylvana Kusters wist in 35.54 op de rugslag Alinda, 35.60, net voor te blijven met brons als resultaat. Chantal van Rikxoort werd nipt 4e bij de wisselslag en de jongere Elisa Sieben finishte hierbij met een mooi pr van 5 seconden. Bij de jongens tekenden Johnno Peters en Ruben van Erk om beurten voor het zilver en brons. De vijf estafettes in alle leeftijdscategorieën tot slot werden door de Wiekslagploegen allemaal met een fraaie eerste plaats afgesloten.
Deel dit artikel via je: