Landvast vertoonde: Ants on a Shrimp
Omschrijving: Japan - januari 2015: één van de beste restaurants ter wereld, het in Kopenhagen gevestigde NOMA met zijn beroemde en charismatische chef-kok René Redzepi, verhuist voor de periode van vijf weken naar Tokio voor een uniek culinair experiment.
NOMA staat bekend om zijn dogmatische aanpak van koken met natuurlijke ingrediënten uit de omgeving van het restaurant. Is Redzepi in staat om binnen een korte periode met voor hem nog onbekende Japanse ingrediënten een 14-gangen menu te creëren dat ‘World’s Best Restaurant’-waardig is?
de Volkskrant schrijft hier onder andere over: "Voor de documentaire Ants on a Shrimp mocht de Nederlandse regisseur Maurice Dekkers het hele proces tot de opening van Noma Tokyo vastleggen. Het levert een film op zoals die de laatste jaren vaker is gemaakt, zelfs al eens over Redzepi (Noma: My Perfect Storm was dit voorjaar in de bioscoop te zien). Bezield perfectionisme in de keuken, hoogspanning voor de deadline, schitterend opgemaakte borden, uitputting, crises en creatieve hoogtepunten: bekende elementen uit eerdere eetdocumentaires.
Van inhoudelijke verrassing moet Ants on a Shrimp het dus niet hebben. Kritische noten ontbreken ook; soms lijkt de film een reclamespot voor het briljante, toegewijde Noma-team. Dat Redzepi niet alleen zijn personeel maar ook zijn imago perfect regisseert, is duidelijk.
Voer voor de fans dus, met als belangrijk pluspunt dat Dekkers' zorgvuldig gemaakte documentaire er fantastisch uitziet. Al loopt het water je bij levende mieren en vers geslachte schildpadden misschien niet direct in de mond, het camerawerk van Hans Bouma maakt de hogere kookkunst van Noma alsnog wild aantrekkelijk." tot zover de Volkskrant.
Regie Maurice Dekkers
Lengte 01:28
Pluspunten: Mooie documentaire.
Minpunten: dat je er alleen maar naar mag kijken.
Leeftijd: 12 jaar en ouder.
Eindcijfer: 8,5.
Met een groet van uw recensent.
Zie hieronder voor een trailer van deze film.