Burgemeester Jaap Paans praat u bij over de coronacrisis (09)

03 juni 2020
Burgemeester Jaap Paans praat u bij over de coronacrisis (09)

ALBLASSERDAM - Beste Alblasserdammers, u heeft wellicht begrepen via de (social) media dat zich vrijdagavond 22 mei een vervelend incident afspeelde in het Lammetjeswiel. Ik wil daar toch nog even bij stilstaan.

Het kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn dat mensen die gewoon hun werk doen, zoals in dit geval BOA's, uitgescholden en, erger, bekogeld worden met stenen met een verwonding tot gevolg. Dat gedrag vind ik onacceptabel. Van hulpdiensten zoals politie, brandweer, ambulancemedewerkers en BOA's, ofwel van mensen in functie, blijf je af! De BOA's hebben aangifte gedaan en politie onderzoekt de zaak. Ik doe nogmaals een beroep op de dader en getuigen om zich te melden bij de politie of bij mij.

Kortlandse Kade
Bij de Kortlandse Kade zijn regelmatig grote groepen jongeren bij het water te vinden. Op zich begrijp ik dat jullie verkoeling zoeken, maar ook hier geldt: houd 1,5 meter afstand. Het maakt echt niet uit welke leeftijd je hebt, we kunnen allemaal het virus verspreiden, jong en oud. We kunnen en moeten er met elkaar voor zorgen dat we het virus onder controle houden. Daarom nogmaals de oproep: blijf weg van drukke plekken en zoek je vertier ergens anders! Ik constateerde ook dat er een heel spoor aan vuil werd achtergelaten door de bezoekers. Ik vraag me af waarom? Neem je eigen vuil, blikjes, flesjes, plastic afval of wat dan ook mee naar huis en gooi het daar in de container. Of neem een vuilniszak mee voor je afval en gooi die in een prullenbak. Laten we de omgeving waar we zijn schoon houden en spreek elkaar erop aan! Let ook goed op elkaar en op jullie spullen, want er lopen mensen rond met minder goede bedoelingen en voor je er erg in hebt ben je je telefoon of portemonnee kwijt.

Goede samenwerking
Ik zie gelukkig ook dat er veel goed gaat in het dorp, zoals in winkelcentrum Makado. De overleggen tussen de gemeente, winkeliers en de vastgoedeigenaar hebben hun vruchten afgeworpen en dat mag ook gezegd worden. De bezoekers van het winkelcentrum houden zich netjes aan de maatregelen en het geplaatste hek met tussenopeningen helpt daarbij. Fijn dit te kunnen constateren! Ook is er een goede samenwerking tussen Hornbach, Mc Donalds, OV De Noord en gemeente. Hier zien we ook de resultaten van, bijvoorbeeld bij de bereikbaarheid van bedrijventerrein Vinkenwaard-Zuid.

Terrassen
Zeker met dit mooie weer denk ik dat velen van u er net als ik best zin in hebben om een terrasje 'te pakken'. We kunnen vanaf 1 juni 12.00 uur weer iets drinken of eten op het terras. De horecaondernemers in ons dorp met een terrasvergunning hebben er in goede samenwerking met de gemeente voor gezorgd om de 1,5 meter afstand op hun terras te realiseren. Mensen uit één huishouden mogen overigens wel bij elkaar zitten. Voor deze ondernemers betekent de versoepeling: eindelijk weer inkomsten. Maar ook hier geldt nog steeds beste mensen: laten we ons gezonde verstand blijven gebruiken. Door ons te houden aan die 1,5 meter afstand kunnen we er met elkaar voor zorgen dat de verdergaande versoepelingen in dit tempo kunnen doorgaan. Dat betekent steeds meer vrijheid per 1 juli en daarna. En zo voorkomen we hopelijk een tweede besmettingsgolf! Ik wil de horecaondernemers mijn complimenten geven voor hun creatieve denken en inzet.

Testen op coronavirus
Vanaf 1 juni kunnen mensen met milde gezondheidsklachten zich laten testen op het coronavirus. Via een landelijk telefoonnummer kan daarvoor een afspraak worden gemaakt. Dat telefoonnummer wordt 1 juni bekendgemaakt. Eerder konden medewerkers van zorg- en onderwijsorganisaties in de regio Zuid-Holland Zuid zich al laten testen. De voorwaarde is dat je minimaal 24 uur gezondheidsklachten moet hebben. Maandag 1 juni vindt u meer informatie op de websites van Zuid-Holland Zuid: ZHZVeilig en de website van de GGD Zuid-Holland Zuid.
Teststraten in de regio bevinden zich momenteel in Dordrecht. Of er uitbreiding nodig is elders in de regio wordt nog bekeken. Dan horen we of de door een Alblasserdamse ondernemer beschikbaar gestelde locatie gebruikt zal worden.

Tot slot, beste mensen, laten, we elkaar respectvol en met begrip blijven benaderen, zoals we dat in ons dorp gewend zijn. Met elkaar komen we er wel! Zeker als we ons aan de hygiënemaatregelen houden: was je handen vaak, hoest en nies in de elleboog, geef geen handen, blijf thuis als je klachten hebt en werk zo veel mogelijk thuis! Ik hoop dat u komend weekend kunt genieten van het mooie weer, op afstand. Blijf alert en help elkaar waar nodig!

Fijne Pinksterdagen en hartelijke groet,

Uw burgemeester,
Jaap Paans

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.