Raad Alblasserdam en burgemeester Paans zetten samenwerking graag voort

17 februari 2021
Raad Alblasserdam en burgemeester Paans zetten samenwerking graag voort
Archieffoto

ALBLASSERDAM - De gemeenteraad van Alblasserdam beveelt huidig burgemeester J.G.A.(Jaap) Paans aan voor herbenoeming voor een periode van zes jaar. Dit werd bekend gemaakt in de raadsvergadering van 16 februari 2021 door Arco Strop, voorzitter van de vertrouwenscommissie.

Op 1 juli 2015 is burgemeester Paans geïnstalleerd als burgemeester van Alblasserdam. Deze termijn verstrijkt dit jaar en de burgemeester heeft te kennen gegeven graag voor een tweede ambtstermijn in aanmerking te komen. Er is een herbenoemingsprocedure gestart waarin de
vertrouwenscommissie op zorgvuldige wijze de herbenoeming heeft voorbereid.

Karaktervolle burgemeester
Arco Strop: "In 2014 zochten wij een karaktervolle burgemeester passend bij ons Dorp met Karakter, en die hebben we gevonden. De afgelopen jaren heeft burgemeester Paans laten zien dat hij warme belangstelling en betrokkenheid heeft bij de gemeente en de gemeenschap, dat hij vanuit een samenwerkingsgerichte houding verbindingen legt tussen geledingen en bevolkingsgroepen en dat hij een uitstekende netwerker is in zowel lokale als regionale context. Hij heeft zich een natuurlijk leider en inspirator getoond en bovenal ervaren wij hem als een warm mens en fijne collega. Wij zijn dan ook blij dat hij zich voor een tweede termijn aan ons dorp wil verbinden".

Voordracht via Commissaris van de Koning
In een besloten raadsvergadering zijn vanavond de bevindingen van de vertrouwenscommissie besproken en besloot de raad om de heer J.G.A. Paans voor te dragen voor herbenoeming. De voordracht van de gemeenteraad wordt nu via de Commissaris van de Koning verstuurd naar de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

Volop uitdagingen
Burgemeester Paans is dankbaar voor de mooie woorden en het opnieuw in hem gestelde vertrouwen. "Sinds mijn jeugd koester ik een warme band met Alblasserdam. De verbinding met ons dorp en de Alblasserdammers is sinds mijn installatie als burgemeester alleen maar versterkt. Ik ga in de komende ambtsperiode verder om Alblasserdammer onder de Alblasserdammers te zijn. Zal daarin ook nieuwe wegen bewandelen, vertrouwde en nieuwe gezichten ontmoeten. Graag zet ik me onverminderd in om in ons Damdorp, in de regio en daarbuiten bij te dragen aan de aantrekkingskracht voor (nieuwe) inwoners en bedrijven, de bereikbaarheid en de werkgelegenheid. 

Een zelfbewuste gemeente met karakter die duurzaam samenleven als missie heeft. In een tijd van een verscherpte wij-zij verhouding heeft Alblasserdam de potentie om een uitroepteken achter ‘Samen’ te zetten. Door naar elkaar te luisteren, elkaar te respecteren en veiligheid en gelijkheid te bieden aan allen die in Alblasserdam verblijven en hun hart verpanden aan ons dorp. Dat kunnen wij - u en ik - met karakter: Samen!"

Na een positief besluit van de Minister over de herbenoeming van burgemeester Paans volgt een Koninklijk Besluit en wordt hij voor een tweede termijn beëdigd als burgemeester van Alblasserdam.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.