Initiatief SGP: brandbrief aan kabinet

10 januari 2022 door Hennie van der Zouw

ALBLASSERDAM - Op initiatief van de SGP-fractie wordt er een brandbrief gestuurd naar het kabinet met het verzoek om winkels uit de niet-essentiële sector te openen.

De meest recente aanleiding voor dit schrijven was de hartenkreet van twee ondernemers tijdens de digitale nieuwjaarsreceptie van de gemeente Alblasserdam, op 5 januari 2022. Zie ook: https://www.hetkontakt.nl/regio/klaroen/299718/noodkreet-alblasserdamse-ondernemers-na-twee-jaar-is-de-rek-er-

Deze noodkreet is een uiting van de toenemende signalen van zorg over de toekomst van winkels en winkelcentra in Alblasserdam. ‘De huidige lockdown heeft onze middenstanders opnieuw hard geraakt. Juist de decemberomzet is erg belangrijk en de abrupte aankondiging van de winkelsluiting is hard aangekomen. Wij maken ons ernstig zorgen over de gevolgen’.

De SGP pleit voor het veilig winkelen in alle winkels zoals dat eerder is toegestaan. ‘Indien nodig via een afsprakensysteem. In deze winkels kan de 1.5 meter afstand en het gebruik van een mondkapje prima gehandhaafd worden.’

De SGP-fractie heeft de andere politieke partijen en het college gevraagd om de brief mede te ondertekenen. De brief die de SGP stuurt, is een reactie op een brandbrief die Anthony Tom verzonden heeft namens ChristenUnie Krimpenerwaard.

 

De Brandbrief:

 

Aan de minister-president

Ministerie van Algemene Zaken

Postbus 20001

2500 EA  ‘s Gravenhage

 

Geachte heer Rutte,

 

Gelet op de toenemende signalen van zorg over de toekomst van winkels en winkelcentra in ons dorp sturen wij u deze Open Brief. De huidige lockdown heeft onze middenstanders opnieuw hard geraakt. Juist de decemberomzet is erg belangrijk en de abrupte aankondiging van de winkelsluiting is hard aangekomen. Wij maken ons ernstig zorgen over de gevolgen. Het is ook niet de eerste sluiting waarmee onze ondernemers te maken hebben. De stapeling van economische en financiële effecten is voor velen intussen zo hoog opgelopen dat men vreest voor sluiting of faillissement. Het resultaat hiervan is een minder aantrekkelijk winkelaanbod, leegstand in ons dorp en forse maatschappelijke en emotionele effecten, ook op de langere termijn, voor iedereen.

Hier komt bij dat het begrip voor de maatregelen zienderogen afneemt. Ondernemers zien met lede ogen dat de lokale online aankopen afnemen, uitstapjes om te winkelen in het buitenland worden gedaan, groothandels voor bijna iedereen open zijn en op warenmarkten niet-essentiële producten wel worden verkocht. Ook de verhouding van veilig winkelen tussen de essentiële en niet-essentiële winkels raakt zoekt. Bovendien ervaren de ondernemers pijn dat een beeld wordt geschapen dat ze ruimhartig gecompenseerd worden, wat niet zo is. Er resteren hoge kosten voor elke ondernemer.

Voor de korte termijn pleiten wij voor veilig winkelen in alle winkels zoals dat eerder is toegestaan. Indien nodig via een afsprakensysteem. In deze winkels kan de 1.5 meter afstand en het gebruik van mondkapje prima gehandhaafd worden. Voor de ondernemer is er dan meer ruimte om te ondernemen en voor de klant is het een veilige manier om te kopen. Ondernemers en dienstverleners hebben zich ook innovatief getoond om veilig werken in deze tijd mogelijk te maken.

Voor de lange termijn is een duurzaam perspectief nodig. Zolang de pandemie zich nog laat gelden, begrijpen wij dat er maatregelen nodig zijn om de schadelijke effecten hiervan te minimaliseren. En dat vereist een nieuw concept waarbij inwoners én middenstanders op een zo veilig mogelijke manier verder kunnen. Overigens is dit ook van belang voor ondernemers in de horeca, de kappers en vergelijkbare dienstverleners, de culturele sector en voor tal van activiteiten in ons dorp.

Mede namens alle fracties in de gemeenteraad doen wij een dringend appèl op u om op de kortst mogelijke termijn winkelen in de niet-essentiële sector mogelijk te maken en verzoeken wij u met spoed een duurzaam perspectief te bieden.

De gemeente Alblasserdam is bereid om met u samen te werken

aan een dergelijk duurzaam toekomstperspectief.

 

 

 

Hoogachtend,

 

Het college van Burgemeester en Wethouders van Alblasserdam

 

Fracties gemeenteraad:

 

SGP
PvdA
CDA
VVD
D66
CU

 

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.