College besluit tot aangepaste doorontwikkeling concept DOK12

25 maart 2020 door Hennie van der Zouw
College besluit tot aangepaste doorontwikkeling concept DOK12

ALBLASSERDAM - Het college van burgemeester en wethouders heeft 17 december jongstleden besloten de planontwikkeling voor nieuwbouw van DOK12 aan de Parallelweg naast DOK11 te stoppen. Uit diverse berekeningen bleek een structureel tekort van minimaal € 85.000,-- per jaar. Dit betekent een streep door de rekening van niet alleen de gemeentelijke plannen, maar ook de uitbreidingswensen van DOK 11. Er is daarom gezocht naar oplossingen die zoveel mogelijk recht doen aan de wensen en belangen van de betrokken partijen én ook aan wat nodig is voor ons dorp.

De teleurstelling bij de partijen van DOK 11 (vertegenwoordigd door Thijs Donkervoort en Ton den
Hartog) was groot. Zij hebben veel tijd en moeite gestoken in de planvorming en voortdurend gehoopt op een betere uitkomst. Thijs Donkervoort, woordvoerder van DOK 11: "Er is een nijpend tekort aan praktijkruimte voor de volledige eerste lijn zorg. Dit speelt met name bij huisartsen die nu al wachtlijsten moeten hanteren. Deze voorgenomen uitbreiding had tegemoet kunnen komen aan de noodzakelijke uitbreiding van het aanbod van zorg."

Eén loket-toegang
Ondertussen is duidelijk geworden dat de bibliotheek aan het Wilgenplein medio 2020 verhuist naar het gerenoveerde gemeentehuis. De eigenaar van het gebouw stichting Huisvesting Openbare Bibliotheek Alblasserdam, kortweg OBA, heeft het voornemen om het gebouw over te dragen aan de gemeente.

Wim Stout, de voorzitter van het bestuur van OBA: "Het OBA bestuur wil op deze manier mee werken aan een oplossing als de gemeente zorg draagt voor huisvesting van de bibliotheek AanZet in het gerenoveerde gemeentehuis voor een langere periode. Als het gebouw aan het Wilgenplein dan ook  nog eens een maatschappelijke functie kan behouden doordat het sociale "één loket-toegang" er in gevestigd kan worden, dan behoudt het gebouw zijn maatschappelijke functie en blijft daarmee bijdragen aan de Alblasserdamse samenleving."

De partijen die het één loket-toegang gaan vormen zijn in ieder geval Caryn, Jeugdteams, Vivenz en SWA. Naar verwachting wordt dit verder uitgebreid.

Toch gewenste uitbreiding
Ook wethouder Dorien Zandvliet is tevreden over deze ontwikkeling: "De grote zorgen over de bedreiging van de volksgezondheid door het coronavirus werpen een schaduw over deze, voor ons dorp, zo belangrijke stap voorwaarts. Voor de partijen van Dok 11 ontstaat nu de mogelijkheid om de  gewenste uitbreiding naast DOK 11 te gaan realiseren. Wij als college hebben toegezegd voornemens te zijn medewerking te verlenen aan de verkoop van de grond, waardoor de nodige uitbreiding van praktijkruimten mogelijk wordt en ook de vorming van de één loket-toegang. Weliswaar meer op afstand van DOK 11, maar wel op een prachtige centrale plaats in het dorp, waarmee de functies in het centrum worden versterkt. Voor wat betreft de samenwerking met DOK 11 hoop ik dat de huidige technologie en de wil tot samenwerking voldoende zijn om die paar honderd meter hemelsbreed te overbruggen.

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.