Groot enthousiasme bij Nieuw-Talent Orkest

ALBLASSERDAM - Het debuutoptreden van het Nieuw Talent Orkest (NTO) Alblasserdam mag een groot succes genoemd worden. Het publiek, dat zaterdagochtend in groten getale naar de Elthetokerk was gekomen, was erg enthousiast.
Het NTO dat in februari jl. op initiatief van muziekvereniging Excelsior Alblasserdam startte, heeft onder leiding van dirigent Dominique Capello een mooi optreden neergezet. De leden van het NTO hadden bij aanvang geen of nauwelijks muzikale ervaring. Om het publiek een indruk te geven hoe de repetities de afgelopen weken verliepen, begon het concert met een oefening. Daarna speelden de vijftien muzikanten de ingestudeerde muziekstukken. Hierin was duidelijk te horen dat de enthousiaste muzikanten in korte tijd hun instrument hebben leren bespelen én het met elkaar samenspelen onder de knie hebben gekregen. Het is echt bewonderenswaardig hoe snel de deelnemers, die niet of nauwelijks ervaring hadden op hun instrument en met het lezen van noten, dit alles geleerd hebben. De instrumenten waarop de NTO-leden spelen zijn slagwerk, klarinet, dwarsfluit, saxofoon en trombone.
Na dit optreden was het de beurt aan het harmonieorkest van Excelsior Alblasserdam. Het programma was zo opgebouwd dat de luisteraars een goed idee kregen van het repertoire van harmonieorkesten. Gestart werd met een mars (Kinizsi), gevolgd door een groot werk (Golden Peak), een stuk met solist waarbij Teus Hoefnagel de moeilijke solo voor bastrombone voor zijn rekening nam (If I were a rich man), een popmedley (Liverpool Sound Collection) en als afsluiting klezmermuziek (A Klezmer Karinval). Ook dit orkest staat onder leiding van Dominique Capello.
Als afsluiting speelden de orkesten gezamenlijk drie nummer: Blazersschool, Royal Fanfare en als toegift In Munchen steht. Het publiek én beide orkesten hebben een fantastische muzikale ochtend beleefd.
De meeste leden van het NTO hebben besloten om door te gaan. Na de zomervakantie repeteert het NTO op maandag van 19.00-20.00 uur. Het harmonieorkest van 20.00-22.00 uur. Beide orkesten hebben ruimte voor nieuwe leden. Voor meer info: www.excelsioralblasserdam.nl of info@excelsioralblasserdam.nl.