Jeugdland ondanks uitdagingen een succes

21 augustus 2017 door Josette Huisman
Jeugdland ondanks uitdagingen een succes

ALBLASSERDAM - De populaire vakantie-activiteitenweek voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar is vorige week met 1951 bezoekertjes weer een succes gebleken. Jeugdland Alblasserdam is uitgegroeid tot een evenement van formaat. Waar kinderen niet alleen kunnen knutselen, maar waar ook aandacht is voor fun-educatie, sport en spel en kunst en cultuur. Een breed aanbod aan activiteiten die aansluiten bij de belevingswereld van kinderen.


Foto: Peter Lodder

Vrijwilligers te kort
Deze 51ste editie was weer volledig georganiseerd door vrijwilligers in de laatste week van de zomerschoolvakantie. Huidig voorzitter Cynthia Prins vertelt dat het dit jaar echt een enorme uitdaging is geweest om alle activiteiten doorgang te laten vinden in deze week; ‘Jeugdland mag gelukkig elk jaar weer op een vaste groep vrijwilligers rekenen, maar dit jaar was het echt bikkelen. Een groot deel van de vrijwilligers zijn de (klein)kinderen van onze coördinatoren, vrijwilligers en bestuursleden. Vaak ‘ gewoon ‘ verplichte kost omdat de ouders aanwezig zijn, maar van onschatbare waarde.

Ons beleid is (vanwege veiligheid en verzekering) om geen kinderen onder de 15 als vrijwilliger of stagiaire in te zetten, maar dit jaar was er zo een enorm te kort dat wij dankbaar gebruik hebben gemaakt van de enthousiaste (vrijwilligers) kinderen van 12 jaar die mee wilden helpen. We hebben ze in overleg ingezet bij het knutselen en schminken onder toezicht van een volwassene. Op maandag hadden wij vanwege een gebrek aan vrijwilligers in de ochtend lege knutseltafels, kon het gamen in de bioscoop geen doorgang vinden en hadden in de rest van de week vrijwilligers soms drie dubbele taken.


Foto: Peter Lodder

We zoeken ieder jaar hulp bij het rondbrengen van de koffie, knippen van patronen, toegangscontrole etc. Heel divers dus en met een dagdeel hulp van 2,5 uur is de organisatie al erg blij. Wij hopen volgend jaar op meer vrijwilligers om Jeugdland in deze vorm door te laten gaan.’

Programma 2017
‘Ook hier hadden wij dit jaar door het weer en de aanpassing van het vrijdagochtend programma een uitdaging’ vertelt Cynthia. ‘ Maar laten wij nu sterk zijn in creatief denken, improviseren en onze vrijwilligers en partners erg behulpzaam zijn zodat ons dit ook allemaal weer gelukt is. Zo hebben we een lunch kunnen organiseren door sponsoring voor onze vrijwilligers , die deze week al vaak met kunst en vliegwerk ook nog een huishouden draaiende hebben te houden en hierdoor ook even een relax moment hadden. Landvast heeft twee bioscoopfilms ingezet voor het vrijdagochtend programma en veel vrijwilligers hebben nog extra uren gedraaid.’ 


Foto: Peter Lodder

Maar het was vooral een hele leuke week met ook nieuwe activiteiten, zoals kabouters zoeken in Bos Rijkee met het bosvrouwtje, Sneeuwwitje en Roodkapje. Dit paste natuurlijk helemaal bij het thema Bos. S(c)hool on wheels was te gast om de kinderen te vertellen en te laten beleven hoe het is om te leven en te sporten met een handicap. Er was een echte Youtube Vlogger op bezoek; Glennster. Op de beroependag was dit jaar ook een DJ aanwezig en de brandweer die heel groots uitpakte met een brandende auto en een brandend huis. Naast het 2de succesvolle jaar van het huttendorp, waar ruim 80 kinderen weer aan deel genomen hebben, was er ook een mogelijkheid om vogelhuisjes te timmeren en vogels te zagen. Alle vogelhuisjes en vogels gaan samen een kunstwerk vormen wat in Bos Rijkee komt te hangen.

Voorzitter Cynthia wil heel graag iedereen bedanken die zich op wat voor manier heeft ingezet om dit event weer mogelijk te maken. ‘ Dit evenement is echt een voorbeeld van een fijne samenwerking met verenigingen, stichtingen, bedrijven, vrijwilligers en gemeente Alblasserdam en daar mogen wij met zijn allen best dankbaar voor en trots op zijn. Dankzij deze samenwerking is er weer een fantastisch event neergezet voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar.’ 


Foto: Peter Lodder

Voor alle nieuwsberichten en foto’s van deze editie kan je terecht op de website

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.