Zes omroepen worden lid van Coöperatie Prima Media
DRECHTSTEDEN - Prima Media Coöperatie U.A. heeft woensdagavond haar oprichtingsvergadering gehouden. Dit betekende dat de zes deelnemende lokale omroepen formeel lid van de coöperatie zijn geworden.
De coöperatie moet namens en in samenwerking met de deelnemende omroepen de vorming van een streekomroep voorbereiden, die op 1 januari 2028 van start zal gaan. De Mediawet wordt aangepast, waardoor de huidige lokale omroepen zullen verdwijnen. In heel Nederland komen daar 80 streekomroepen voor in de plaats.
Prima Media bereidt een omroep voor die een grote streek moet bedienen, van Ridderkerk tot en met Gorinchem. Het gaat daarbij om 10 gemeenten. De betrokken omroepen zijn ATOS RTV (Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht), RTV Dordrecht, Klokradio (Alblasserdam en Molenlanden), MerweRTV (Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam), RTV Papendrecht en RTV-Ridderkerk. Gorinchem heeft op dit moment geen lokale omroep.