Lezing op 20 november 2025 in De Rederij: “Zorgen voor een ander, zorgen voor jezelf” in samenwerking met Het Brughuis
ALBLASSERDAM - Op donderdag 20 november organiseren Het Brughuis en De Rederij een bijzondere lezing over mantelzorg en zelfzorg. Spreker, coach en schrijver Swetlana Westermeijer deelt haar persoonlijke verhaal over het zorgen voor haar dochter met epileptische aanvallen – en hoe ze gaandeweg leerde ook voor zichzelf te zorgen.
De lezing gaat over de impact van langdurige zorg voor een naaste: op je werk, je familie en vooral op jezelf. Swetlana spreekt openhartig over haar ervaringen als moeder en mantelzorger, en hoe ze uiteindelijk de balans hervond tussen zorgen voor een ander en het behouden van eigen kracht en ruimte. Voor veel mantelzorgers is overleven de standaardmodus. Deze avond wil inspireren om die eerste stap te zetten richting een duurzame balans – thuis én op het werk.
Voor wie?
Deze lezing is bedoeld voor ouders, professionals, mantelzorgers en andere geïnteresseerden die te maken hebben met mantelzorgsituaties in hun omgeving of werk.
Praktische informatie
Datum: Woensdag 20 november 2025
Tijd: van 19:15 (inloop vanaf 19:00 uur) tot 20:30 uur
Locatie: Raadzaal van De Rederij
Toegang: Gratis
Aanmelden: info@hetbrughuis.nl of via 078-202 11 11
Boekverkoop
Bezoekers krijgen na afloop van de lezing de gelegenheid om Swetlana’s boek “Door haar zwijgen ben ik gaan spreken” te kopen èn te laten signeren. Een persoonlijk verhaal over moederschap, mantelzorgen, voor jezelf zorgen, loslaten en acceptatie. Als moeder, als vrouw, als mens. Het biedt mantelzorgers herkenning, inspiratie en brengt nieuwe inzichten hoe je uit de overleefstand kunt komen. Voor zorgprofessionals geeft het een inkijkje in het leven van een mantelouder.
Bron foto: Gemeente Alblasserdam.
Over de spreker
Swetlana is coach, spreker en auteur. Met haar heldere en persoonlijke manier van vertellen raakt ze veel mensen die zichzelf in haar verhaal herkennen. Haar missie is om mantelzorgers te helpen de balans terug te vinden en weer regie te voelen over hun leven. Ze heeft in diverse dagbladen, tijdschriften en tv-programma’s gestaan, waar haar verhaal en expertise veel aandacht kregen.