Kinderdijk speelt eerste wedstrijd van het seizoen

ALBLASSERDAM - In een zinderende start van het korfbalseizoen vond afgelopen zaterdag de langverwachte openingswedstrijd van de veldcompetitie plaats in de overgangsklasse 08. Kinderdijk 1 uit Alblasserdam nam het thuis op tegen KCR 1 uit Ridderkerk op het zonnige Sportpark Molenzicht. Een bijzondere wending in dit nieuwe seizoen was het debuut van Tim van den Berg als hoofdcoach van Kinderdijk. Voor Van den Berg, voorheen actief binnen de gelederen van korfbalclub PKC uit Papendrecht, betekende dit zijn primeur als hoofdcoach van een hoofdmacht. Verder ontmoette Kinderdijk een oude bekende in de persoon van Steven de Graaf, voormalig speler en coach van Kinderdijk, die sinds dit seizoen aan het roer staat bij de hoofdmacht van KCR. Met de vernieuwde opzet van de veldcompetitie, waarbij de poules zijn verkleind, waren beide ploegen extra vastberaden om de eerste competitiewedstrijd te winnen.
Onder leiding van scheidsrechter Marco van der Lucht begon de wedstrijd met een lichte vertraging, maar om 14:15 uur klonk eindelijk het langverwachte startsignaal. Wat volgde was een spannende wedstrijd. In de derde minuut wist KCR de score te openen, maar amper een minuut later was het alweer 1-1 doordat Ruben Groenendijk vanaf de strafschopstip de gelijkmaker wist te verzilveren. De score ging steeds gelijk op en in minuut 11 wist Ruben met een schot van afstand Kinderdijk op 3-2 te zetten. Verder stond er ook nog een debutante in het veld. Karlijn van Weereld, deze zomer overgekomen van PKC, maakte haar debuut in de hoofdmacht van Kinderdijk en scoorde van afstand de 6-5. Het verschil tussen de ploegen bleef in de eerste helft steeds maar één doelpunt, maar net voor rust zorgde Veerle van der Burgh met een schot van afstand ervoor dat Kinderdijk met 10-8 voorsprong de rust in ging.
Direct na rust breidde Kimberley Schuit de voorsprong uit tot drie doelpunten door een korte kans te benutten, maar ondanks de vergrootte marge kwam KCR toch terug en kwamen ze 13 minuten in de tweede helft zelfs op een 12-13 voorsprong. Vlak daarna bracht Lars Breedveld met een doelpunt van achter de korf de stand weer in evenwicht, maar KCR rook dat er wat te halen viel en scoorde twee keer achter elkaar waardoor het 13-15 werd. Net voor tijd scoorde Ruben Groenendijk zijn zesde doelpunt en werd het 14-15, maar een minuut later liep KCR toch weer uit en werd het 14-16. Het laatste doelpunt kwam op naam van Kimberley, waarmee de wedstrijd eindigde in een 15-16 nederlaag voor Kinderdijk. De ploeg zal de komende tijd hard moeten werken om zich te herstellen. Volgende week zaterdag neemt Kinderdijk het in Sliedrecht op tegen Merwede.
Foto's: Inge Steggink