Glasvezel internet: Binnenkort wordt er gestart met de aanleg van het glasvezelnetwerk in onze gemeente

23 september 2022 • 11:18
Glasvezel internet: Binnenkort wordt er gestart met de aanleg van het glasvezelnetwerk in onze gemeente

ALBLASSERDAM - Een snelle en stabiele internetverbinding is goed nieuws voor zowel inwoners als ondernemers. De wens van de gemeente is om dit te verwezenlijken voor de gehele gemeente, dus voor mensen woonachtig in de kernen, het buitengebied en voor de bedrijventerreinen. De gemeente is op dit moment nog in gesprek met de partijen Open Dutch Fiber en Delta Fiber en het ziet er naar uit dat beide partijen een glasvezelnetwerk gaan uitrollen in de gemeente. De laatste puntjes worden op de i gezet voor het sluiten van een samenwerkingsovereenkomst waarbij de gemeente haar best doet om een zo goed mogelijk aanbod voor haar inwoners en ondernemers te bewerkstelligen.

Waarom glasvezel?
De aanleg van glasvezel is belangrijk voor de gemeente Alblasserdam. Ons datagebruik neemt jaarlijks met zo’n 40% toe. Er wordt tegenwoordig veel thuis gewerkt en gestudeerd. Ook (agrarische) ondernemers kunnen deze dagen vaak niet meer zonder een snelle en betrouwbare internetverbinding. Daarnaast hebben streamingdiensten als Netflix en Videoland het tv-landschap drastisch veranderd. Hiervoor is een snelle en betrouwbare internetverbinding nodig.

Met glasvezel zorgen we ervoor dat we de toename in het datagebruik kunnen opvangen zonder dat de snelheid van het internet hieronder lijdt. Glasvezel is energiezuinig en het draagt bij aan de meerwaarde van uw woning. Er is tot wel 60% minder stroom nodig voor een glasvezelverbinding.

Hoe wordt glasvezel aangelegd?
Glasvezel wordt gefaseerd aangelegd. Er worden deelgebieden bepaald; de zogeheten PoP gebieden. Een PoP is een soort wijkcentrale waarop ongeveer 3.000 woningen worden aangesloten.
Als uw wijk aan de beurt is, wordt er gecommuniceerd over het proces en de werkzaamheden in de wijk. Ook worden er informatieve bijeenkomsten en webinars georganiseerd waar u uw vragen kunt stellen.
Per PoP gebied wordt zorgvuldig bekeken hoe de graafwerkzaamheden het minste overlast geven. Alvorens de werkzaamheden kunnen starten moet de gemeente vergunningen verlenen. Omdat de gesprekken met beide partijen nog steeds lopen zijn er op dit moment nog geen vergunningen verleend. Over alle werkzaamheden wordt u door de aanbieders geïnformeerd. Veruit de meeste werkzaamheden vinden buitenshuis plaats. Alleen voor de installatie van de glasvezelaansluiting in de woning moet u thuis zijn. Hiervoor plannen zij tegen die tijd samen met u een afspraak in.

Wat verandert er voor u?
Het ziet er naar uit dat er twee partijen glasvezel uit gaan rollen binnen de gemeente Alblasserdam. De partijen die gaan uitrollen zijn netwerkbeheerders, geen providers. Er worden open netwerken uitgerold dus in principe mag elke provider zijn diensten aanbieden over het netwerk.
Op de websites van de aanbieders kunt u de providers voor de gemeente Alblasserdam straks terugvinden. U kunt dan een abonnement afsluiten bij de provider van uw keuze. Als gemeente hebben wij geen invloed op de tarieven en welke providers er worden aangesloten. De gemeente maakt zich er hard voor dat Iedereen die een abonnement afsluit kosteloos aangesloten wordt.

Wilt u geen gebruik maken van glasvezel en uw huidige aansluiting behouden? Dan verandert er helemaal niets. U hoeft dan niets te doen.

Bron tekst: Gemeente Alblasserdam.


Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.